Informace

Zdroj: wiki Nadace Via je nezávislá česká nadace. Vznikla v roce 1997 jako nástupkyně české pobočky americké nadace The Foundation for a Civil Society působící v Československu od roku 1990.

Nadace Via získává prostředky výhradně od individuálních dárců, firem, nadací a z výnosů nadačního jmění. Nečerpá peníze z evropských fondů ani od státu. Její tým tvoří asi 20 zaměstnankyň a zaměstnanců. Hlavní dvě linie nadační práce tvoří podpora umění žít spolu (komunitní programy) a umění darovat (podpora filantropie).

Do konce roku 2019, tj. za 22 let své existence, podpořila Nadace Via více než 5 000 projektů v pětině všech obcí Česka. 361 milionů Kč investovala do komunitních a filantropických projektů a iniciativ lidí s dobrými nápady, a dalších 335 milionů Kč zprostředkovala stovkám neziskových organizací díky Darujme.cz.

Díky programu pro mladé filantropy se za posledních 6 let stalo Dobro-druhy více než 1 200 dětí a mladých lidí, kteří na dobročinné projekty získali přes 3 milióny korun. Příběhy dobra oceňuje nadace už 22 let Cenou Via Bona.